STAWOWNIK - poduszka z miedzianymi kulkami na stawy

k01

Nowy produkt

Stawownik to tekstylna pikowana poduszka napełniona miedzianymi kulkami. Zaletą poduszeczki jest jej giętkość i możliwość przyłożenia gdziekolwiek na miejsca na ciele, gdzie sztywność Ostrogownika lub Ulgownika przeszkadza w komfortowym i dokładnym przyłożeniu. Najczęściej chodzi o stawy.

Człowiek - anatomia

Więcej szczegółów

Cena: 76 zł

Więcej informacji

Stawownik to tekstylna pikowana poduszka napełniona miedzianymi kulkami. Na podstawie reakcji i specyficznych potrzeb naszych klientów przygotowaliśmy jako nowość w naszej ofercie tekstylną pikowaną poduszeczkę napełnioną miedzianymi kulkami nazwaną "Stawownik". Zaletą poduszeczki jest jej giętkość i możliwość przyłożenia gdziekolwiek na miejsca na ciele, gdzie sztywność Ostrogownika lub Ulgownika przeszkadza w komfortowym i dokładnym przyłożeniu. Najczęściej chodzi o stawy. Stawownik trzeba umocować plastrem, bandażem lub dostarczanym przez nas elastycznym rękawem. Można go zakupić u nas w trzech wielkościach, mniejszy do mocowania Stawownika na palcach i większy na ręce i nogi.

Według naszego doświadczenia Stawownik przynosi ulgę w razie dolegliwości stawowych, które dokuczają przy zmianie pogody, po wysiłku, urazach, złamaniach, wskazany jest na stany zapalne ścięgna Achillesa, skręcenia kostki, przeciążone więzadła i ścięgna mięśni, bóle podeszwy, podbicia lub sklepienia stopy. W razie dolegliwości związanych z paluchem koślawym, tzw. hallux valgus, w razie dolegliwości związanych z tzw. nerwiakiem Mortona lub Metatarsalgią. Stawownik można też wykorzystać na bóle pięty. Przyczyną mogą być ostrogi kości piętowej, w tym przypadku ostroga wyrasta z przedniej krawędzi pięty w stronę palców. Tu zalecamy użycie Ostrogownika. Jeżeli wyrostek kostny jest z tyłu, nazywa się egzostozą Haglunda. Tu Ostrogownik z powodu jego sztywności nie nadaje się i wskazane jest użycie Stawownika. Zawsze wskazane jest skonsultowanie użycia Stawownika z lekarzem.

O właściwościach i działaniu miedzi są zachowane wzmianki już z wczesnej starożytności. Znajdziemy je w Biblii, w dziełach Homera. Miedź była częścią leczenia stosowanego już przez starożytnych lekarzy. Wiemy, że Arystoteles zasypiał z miedzianą kulą w ręce. Zauważył, że po przyłożeniu na stłuczone miejsce ogranicza lub całkowicie zapobiega powstawaniu siniaków. Egipcjanie, Grecy, Rzymianie i Aztecy używali miedzi do biżuterii, opatrunków. Egipcjanie używali miedzi jako środka do sterylizacji wody pitnej i na rany. Hipokrates leczył miedzią otwarte rany i wysypkę. Rzymianie udokumentowali liczne zastosowania lecznicze miedzi na różne choroby. Aztecy leczyli miedzią ból gardła, natomiast w Presji i w Indiach używali miedzi do leczenia wrzodów, zakażeń oczu i wrzodów wenerycznych. Jak wiemy, miedź wykazuje jednocześnie silne działanie antymikrobialne.

Stawownik ma wymiary 9 x 6 cm a jego masa wynosi 50 g.

Stawownik nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Zawiera małe elementy.
Użycie zawsze należy skonsultować ze swoim lekarzem.

Lecznicze działanie miedzi

Sposób użycia

Alternatywną metodą jest przyłożenie Stawownika na poszkodowane miejsce. Stawownik należy umocować plastrem, bandażem lub dostarczanym przez nas elastycznym rękawem. Można go zakupić u nas w trzech wielkościach, mniejszy do mocowania Stawownika na palce i większe na ręce i nogi. Jest konieczny bezpośredni kontakt ze skórą w poszkodowanym miejscu

Sposób użycia - Stawownik

Zalecamy przykładanie Stawownika minimalnie 2-3 tygodnie do poszkodowanego miejsca, najlepiej na 24 godziny dziennie aż do ustąpienia dolegliwości. Z początku (pierwszy tydzień) dolegliwości mogą się pogorszyć w wyniku reakcji poszkodowanego miejsca. Po następnych 14 dniach zazwyczaj następuje zanik dolegliwości.

Przeczytaj więcej informacji o ostrogach na pięcie.

Certifikát Ostrogownik, Stawownik i Ulgownik są naszą własnością intelektualną posiadającą świadectwo (Wzór Użytkowy).

Konserwacja (czyszczenie)

Jeśli po tygodniu do 10 dni intensywnego użytkowania pojawi się zielony kolor tkaniny, wskazane jest wyczyszczenie Ostrogownika, Ulgownika łub Stawownika . Aby to zrobić, będziesz potrzebować letniej wody, 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, ew. sól lub mydło rdzeniowe. Najlepiej dla nas działała soda oczyszczona. Urządzenie moczyć w letniej wodzie /nie zostawiać w wodzie/, spryskać sodą i delikatnie pocierać palce. Miedź zaczyna się rozluźniać, co widać po puszczeniu zielonego koloru. Następnie dokładnie wypłucz Ostrogownik, Ulgownik łub Stawownik letnią wodą i pozostaw do wyschnięcia na ostrym słońcu lub na gorącym centralnym ogrzewaniu, najlepiej na chusteczce. Spowoduje to wyczyszczenie tkaniny i miedzi, Ostrogownik, Ulgownik łub Stawownik będzie ponownie gotowe do użytku.

Pliki do pobrania

Skład wyrobu - Stawownik

Pliki do pobrania (30.29k)

Doświadczenie z wykorzystaniem

    Napisz opinię: STAWOWNIK - poduszka z miedzianymi kulkami na stawy